Służba Celna Rzeczypospolitej Polskiej
      System ISZTAR - Informacja Taryfowa
  Język danych : PL  EN  FR  DE    

 Strona główna      Wiadomości dnia      Kontakt      Pomoc      FAQ     
 
> Przeglądanie Taryfy
> Wyszukiwanie tekstowe
> Wyszukiwanie obszaru geograficznego
> Przeglądanie informacji wstępnych
> Kursy przeliczeniowe walut
> Przeglądanie kontyngentów

9505 -

9505    -     Artykuły świąteczne, karnawałowe lub inne rozrywkowe, włączając akcesoria do sztuk magicznych i żartów.

9505 10       -       Artykuły bożonarodzeniowe

9505 90       -       Pozostałe

Pozycja niniejsza obejmuje:

(A)       Artykuły świąteczne, karnawałowe lub inne rozrywkowe, które ze względu na ich przeznaczenie są zazwyczaj wykonane z materiałów nietrwałych. Obejmują one:

(1)        Świąteczne dekoracje używane do dekorowania sal, stołów itp. (takie jak girlandy, lampiony itp.); artykuły dekoracyjne na choinki (lameta, kolorowe bombki, zwierzęta i inne figurki itp.); dekoracje ciast, które są tradycyjnie związane z poszczególnymi świętami (np. zwierzęta, flagi).

(2)        Artykuły tradycyjnie używane w Święta Bożego Narodzenia, np. sztuczne choinki, szopki bożonarodzeniowe, postacie związane z Bożym Narodzeniem oraz zwierzęta, anioły, strzelające zabawki bożonarodzeniowe z niespodzianką, skarpety bożonarodzeniowe, imitacje polan palonych w kominku na Boże Narodzenie, Święte Mikołaje.

(3)        Artykuły maskaradowe, np. maski, sztuczne uszy i nosy, peruki, sztuczne brody i wąsy (niebędące artykułami codziennego użytku - pozycja 6704) oraz kapelusze papierowe. Jednakże pozycja niniejsza nie obejmuje kostiumów maskaradowych z materiałów włókienniczych, objętych działem 61. lub 62.

(4)        Rzucane kulki z papieru lub bawełniano-wełniane, papierowe serpentyny (taśmy karnawałowe), tekturowe trąbki, „wydmuchiwane trąbki”, konfetti, parasolki karnawałowe itp.

Pozycja niniejsza nie obejmuje posążków, posągów i tym podobnych, w rodzaju stosowanych do ozdabiania miejsc kultu religijnego.

Pozycja ta również wyłącza artykuły, które zawierają wzór świąteczny, dekorację, symbole lub motywy i posiadają funkcję użytkową, np. zastawa stołowa, naczynia kuchenne, artykuły toaletowe, dywany i inne włókiennicze pokrycia podłogowe, odzież, bieliznę pościelową, bieliznę stołową, bieliznę do celów toaletowych, kuchennych.

(B)       Artykuły do sztuk magicznych i żartów, np. talie kart, stoły, zasłony i pojemniki, specjalnie przeznaczone do przedstawiania sztuczek magicznych; artykuły do żartów, takie jak proszek wywołujący kichanie, miłe niespodzianki, guziki tryskające wodą i „japońskie kwiaty”.

Pozycja niniejsza nie obejmuje również:

(a)           Choinek naturalnych (dział 6).

(b)           Świec (pozycja 3406).

(c)            Opakowań z tworzyw sztucznych lub papieru, używanych podczas świąt (klasyfikowane według materiału, z którego są wykonane, na przykład dział 39 lub 48).

(d)           Stojaków pod choinki (klasyfikowane według materiału, z którego są wykonane).

(e)           Tekstylnych flag lub chorągiewek, objętych pozycją 6307.

(f)            Elektrycznych girland wszelkich rodzajów (pozycja 9405).

 


 

  
   ODPOWIEDZIALNOŚĆ I PRAWA AUTORSKIE - Informacje na tej stronie podlegają następującym zasadom odpowiedzialności i praw autorskich